Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Яка передбачена відповідальність за несплату пені?

Згідно з визначенням наведеним у підпункті 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов’язання платника податків – це сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

На суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки, нараховується пеня у вигляді відсотків у порядку, визначеному статтею 129 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті пеня нараховується після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу.

При цьому нормами чинного законодавства окремої відповідальності за несплату пені не передбачено. Разом з цим не сплачена платником податків у встановлений Податковим кодексом України строк, пеня нарахована на суму грошового зобов’язання, є податковим боргом відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!