Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Увага Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

Увага! Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

 

Операції з реалізації товарів, які не належать до підакцизних, зокрема безалкогольного пива, акцизним податком не оподатковується.

Відповідно до підпункту 14.1.144. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно з підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 ПКУ на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД, встановлені ставки акцизного податку.

Водночас безалкогольне пиво відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (стаття 1 Закону України від 19 грудня 1995 рок № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"), на яке ставки акцизного податку Податковим кодексом не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.

Отже, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пиво безалкогольне, акцизним податком не оподатковується.

Також звертаємо увагу на те, що відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (стаття 10 ЗУ №  481/95-ВР).

ДПІ в Оболонському районі ГУ  ДФС  у м. Києві 

Версiя для друку