«Тарасовими шляхами!»

   Централізована бібліотечна система Оболонського району м.Києва продовжує цикл заходів з нагоди святкування 200-ї річниці від дня народження геніального українського поета, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. В рамках святкування 200-літнього ювілею Великого Кобзаря співробітники Центральної публічної районної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна відвідали Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка у Києві.

   Музей знаходиться у історичному будинку, в якому Тарас Шевченко мешкав під час одного з візитів до Києва. Саме тут він проживав з весни 1846 року до його арешту — 5 квітня 1847 року. Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка розташований у дерев'яному будиночку-садибі, що була зведена в 1835 році у колишньому провулку «Козине болото». Господарем будинку був колезький секретар, чиновник 14-го класу Іван Житницький, добрий знайомий Івана Сошенка, лист якого допоміг молодому Тарасові вступити до Академії мистецтв. Це характерна дерев'яна споруда першої половини XIX століття, яка збудована за «типовим» проектом, призначеним для вузьких вулиць і провулків. Невеликий одноповерховий будинок з мезоніном був збудований із соснових колод довжною 8 і шириною 4 сажні (1 сажень — 2,1336 м).                           

   Цей будинок є для Києва унікальним – він є одним-єдиним прикладом типового міського дерев’яного будинку 19 століття, що зберігся до нашого часуУ музейному зібранні представлено унікальну й безцінну колекцію особистих речей Т.Г. Шевченка, яка складається з більш 200 експонатів. Серед них оригінальні видання «Кобзаря» та інших творів Т.Г.Шевченка з його особистими підписами, художні альбоми, предмети побуту, одяг, художнє приладдя, офорти, гравюри, численні малюнки й унікальні фотографії поета.

Перегляд Фото 

Щиро запрошуємо всіх відвідати музей-садибу Т.Г.Шевченка.

 

Версiя для друку