Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Щодо оподаткування військовим збором доходу у вигляді успадкованого майна

Щодо оподаткування військовим збором доходу у вигляді успадкованого майна

 

Фахівці Оболонської ДПІ повідомляють, що з 2015 року дохід у вигляді успадкованого майна оподатковується. Відповідно до пп. 1.1 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами і доповненнями, платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу, відповідно до якої  передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п. 163.1 ст. 163).

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав визначено ст. 174 Кодексу.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу, при цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (пп. 1.3, пп. 1.4 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Таким чином, дохід платника податку фізичної особи – резидента у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню, з урахуванням норм ст. 174 Кодексу, військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку