Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Порядок оподаткування сум заборгованості із заробітної плати, що виплачується за рішенням суду

Відповідно до пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. До загальної суми оподатковуваного доходу включаються, зокрема, і доходи, що нараховуються до виплати за рішенням суду. При цьому, згідно з пунктом 164.3 статті 163 Податкового кодексу при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і в не грошовій формах.

Отже, при нарахуванні та виплаті працівнику заборгованості із заробітної плати на підставі рішення суду, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такої заборгованості податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% (та/або 17%) та перерахувати його до бюджету у порядку, установленому статтею 168 Податкового кодексу України.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку