Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування

Оболонська ДПІ інформує, що відповідно до пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування слід подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

Формою заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженою наказом Мінфіну України від 20.12.2011 р. № 1675 «Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування», передбачено і відмову від спрощеної системи оподаткування із зазначенням причин відмови.

Згідно з пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу заява про відмову від спрощеної системи оподаткування фізичною особою – підприємцем подається до контролюючого органу в один із таких способів;

-   особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

-   надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

-  засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси (п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу).

Отже, заява про відмову від спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку подається в один із способів, зазначених у пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу, до територіального органу ДФС за місцем податкової адреси платника податків – фізичної особи.

 ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку