Головна  →  Новини  →  12 січня 2015

Увага! Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2014 році

Увага! Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2014 році

Фахівці Оболонської податкової інспекції інформують, що з 1 січня 2015 року стартувала кампанія з декларування громадянами майнового стану і доходів, отриманих протягом минулого року, яка триватиме до 1 травня поточного року.

У даний період громадянам необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:

– доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;

– доходи від двох та більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;

– спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;

– іноземні доходи.

Також фізичні особи — платники податку подають річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. У такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).

Нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

Річна податкова декларація подається до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.

Варто зазначити, що платники податків також мають можливість заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи через мережу Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Шановні громадяни! Податкова декларація про майновий стан та доходи, отримані минулого року приймається за адресою: пр-т Героїв Сталінграда, 58, Центр обслуговування платників.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Перейти до спискуВерсiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!