КМДА Київська міська державна адміністрація


20 червня 2019

Дотримання правил поведінки на воді - запорука життя та здоров'я!

З настанням теплих сонячних днів люди тягнуться до води, купаючись у години відпочинку, переправляючись через ріки та озера тощо. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і плавання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними та загартованими.

Вправи у воді цілюще впливають на фізичний розвиток людини, і зокрема, дитини. При зануренні у воду, активізується робота серцево-судинної та дихальної систем, зміцнюється нервова система, формується правильна постава тощо. При цьому, той, хто не вміє плавати, завжди наражається на певну небезпеку: раптом, у наслідок якоїсь випадковості, він опиниться у воді, та ще й на глибокому місці.

Тому у житті діє сувора закономірність: найчастіше потерпають у ньому невмійки і незнайки. Прикро дивитися на дітей, які легковажать або не вміють берегти власне здоров’я. Часто трапляються трагічні випадки, які виникають через невміння людини повестися у доволі нескладних, здавалося б, ситуаціях. Саме до таких відносяться необережне поводження людей, особливо дітей, на воді. Не лише задоволення приносить вода, надто тим, хто не вміє плавати. Іноді страждають і добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі.

Звертаємо вашу увагу, що згідно правил поведінки на воді, забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Вживати під час купання напої, що містять алкоголь.

7. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття тощо), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

8. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

9. Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

10. Купання дітей без супроводу дорослих.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним!

 

За інформацією Оболонського районного управління ГУ ДСНС України у м. Києві



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.