Головна  →  Новини  →  15 листопада 2018

Цього року хворі на цукровий діабет кияни отримали додаткові можливості лікування – Валентина Гінзбург

Цього року хворі на цукровий діабет кияни отримали додаткові можливості лікування та підтримуючої терапії. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Вона зауважила, що цукровий діабет – серйозне захворювання. Проте – за умови вчасної діагностики та адекватного лікування – контрольоване. Тож забезпечення хворих медичними препаратами та створення для них сучасних умов отримання медичної допомоги – завдання, над яким міська влада працює та працюватиме завжди.

«Сьогодні ми вже не просто сподіваємося, а констатуємо – мешканці столиці, які потребують інсулінотерапії, забезпечені нею на 100%. Для досягнення цього результату у 2018 році з міського бюджету додатково до розподілених із держбюджету у вигляді субвенції 45 мільйонів гривень було виділено ще 50 мільйонів. Проте особливо хочу наголосити на кількох моментах, про які можна з повним правом сказати «вперше», – зазначила директор Департаменту.

Так, саме у 2018 році вперше для профілактики важких гіпоглікемій у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу Департаментом охорони здоров’я закуплено препарат глюкагон.

Також цього року вперше для профілактики важких ускладнень цукрового діабету у дітей та покращення рівня компенсації захворювання проведена процедура закупівлі 50 приладів для постійної інфузії інсуліну (інсулінових помп) та розхідних матеріалів до них.

Валентина Гінзбург підкреслила, що все це та інше (наприклад, забезпечення дітей та вагітних хворих на цукровий діабет глюкометрами та тест-смужками для контролю рівня глюкози, придбання тест-системи для визначення глікованого гемоглобіну до експрес-аналізатора типу Clover-Alc) відбувається у столиці на виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян», згідно із яким для лікування хворих на цукровий діабет та профілактику ускладнень цього захворювання у 2018 році виділено близько 14 мільйонів гривень.

«І ще одна добра новина для хворих на цукрових діабет киян – відкриття додаткових кабінетів діабетичної стопи. Вже до кінця цього року вони запрацюють у клініко-діагностичних центрах всіх районів міста. Для цього за кошти міського бюджету вже закуплено необхідне обладнання (цифрові хроноамперметричні аналізатори, васкулярні доплери, хірургічні крісла) на загальну суму близько 12 мільйонів гривень. Таким чином пацієнти отримують більш доступну можливість контролювати свій стан, а тож – уникати тяжких ускладнень цукрового діабету таких, наприклад, як ампутація кінцівок», – поділилася Валентина Гінзбург. 

Проте вона наголосила, що забезпечуючи якісне лікування, в жодному разі не можна забувати про профілактичну складову вирішення проблеми цукрового діабету.

«Йдеться про ранню діагностику та вчасне виявлення схильності до хвороби. Щоб наблизити цю можливість до киян Департамент охорони здоров’я майже щомісяця проводить масові профілактичні заходи, під час яких можна у зручному форматі (часто навіть не відвідуючи медичні установи) пройти елементарні обстеження. Для забезпечення такої можливості, зокрема, Департамент закупив витратні матеріали для експрес-тестування на визначення рівня цукру та холестерину. Вчасно обстежуйтесь, слідкуйте за станом свого організму, виконуйте рекомендації щодо лікування та регулярних обстежень та будьте здорові», – підсумувала Валентина Гінзбург.

 
 
kyivcity.gov.ua
Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!