Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Змінено перелік документів, що подаються нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, у разі отримання іноземною компанією або організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні

Законом України від 17.07.2015 р. № 655-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» внесено зміни до ст. 64 Податкового кодексу та визначено перелік документів, що подаються нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, у разі отримання іноземною компанією чи організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу чи постійного представництва нерезидента в Україні.

До внесення таких змін до Податкового кодексу перелік документів, що подавався нерезидентом у зазначеному випадку, було визначено п. 4.4 розділу ІV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, та, зокрема, передбачалося подання нерезидентом документального підтвердження або обґрунтування того, що спосіб та цілі отримання майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні та володіння таким майном іноземною компанією є тимчасовим з подальшим відчуженням.

Законом № 655 подання таких документів не передбачено. У зв’язку з цим перелік документів, що подається згідно з п. 4.4 розділу ІV Порядку обліку № 1588 нерезидентом для взяття на облік у контролюючих органах, приведено у відповідність із положеннями ст. 64 Податкового кодексу зі змінами, внесеними Законом № 655.

 ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку