Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Заробітна плата працівника-іноземця

На підприємстві посадові оклади працівників встановлено в гривні. Проте працівнику-іноземцю заробітну плату перераховують в іноземну валюту за курсом Нацбанку України, встановленим на момент її виплати. Чи правомірні дії роботодавця?

Відповідно до ст. 23 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР •Про оплату праці» заробітна плата працівникам підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на цій території.

Статтею 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» передбачено, що валюта України – гривня - є единим законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог і зобов'язань, якщо інше не передбачено іншими актами валютного законодавства України.

До таких актів належать, зокрема, Правила використання готівкової іноземної валюти на території Украіни та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Нацбанку України, затверджені власною постановою від 30.05.2007 р. № 200, де зазначено, що юридичні особи — резиденти та іноземні представництва можуть використовувати готівкову іноземну валюту з поточних рахунків для оплати праці, виплати премій і призів працівникам-нерезидентам, які працюють в Україні за трудовим договором (контрактом).

Отже, іноземні працівники можуть отримувати заробітну плату у валюті, що обов'язково має бути обумовлено трудовим контрактом. Крім того, здійснення перерахунку у валюту має відбуватися за курсом Нацбанку України, встановленим на момент нарахування заробітної плати, а не її виплати.

 

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!