КМДА Київська міська державна адміністрація


Закон України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” зазнав змін

 

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, вступив у дію з 15.10.2014 року Закон України від 02.09.2014 № 1669-VII „Про тимчасові заходи на період проведення АТО” (далі – Закон № 1669-VII).

Так, статтею 11 Прикінцевих та перехідних положень, Закону № 1669-VII внесено зміни до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, а саме:

а) не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

б) платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території де проводилася АТО, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску у період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території, де проводилася антитерористична операція, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

 

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. КиєвіПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.