Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Якою діяльністю мають займатися платники єдиного податку згідно облікових документів

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

У разі, якщо фізична особа-підприємець під час провадження підприємницької діяльності, отримує доходи від видів діяльності, не зазначених в облікових документах, такі доходи оподатковуються за ставкою 15% (стаття 293 Податкового кодексу України).

Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає певним вимогам та реєструється платником

єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, з одночасним веденням спрощеного обліку і звітності.

У разі ж, якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб.

Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку