Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Як здійснюється сплата платником ПДВ податкових зобов'язань, визначених таким платникам в уточнюючому розрахунку, поданому за попередні звітні періоди, а також штрафних санкцій за заниження податкових зобов'язань?

Відповідно до п. 2001.5 ст. 2001 Податкового кодексу України з рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подасться до контролюючого органу у складі податкової звітності з ПДВ, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань, та суми податкового боргу з податку.

Згідно з п. 2001.6 ст. 2001 Податкового кодексу України за підсумками звітного податкового періоду відповідно до задекларованих у податковій декларації результатів платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтями 200 та 209 Податкового кодексу України.

Якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку платника податку в СЕА ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву, згідно з якою такі кошти підлягають перерахуванню:

  • або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;
  • або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Згідно з п. 200 .7 ст. 2001 ПКУ кошти, зараховані на рахунок платника в СЕА ПДВ, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених п. 2001.5 цієї статті, та з метою погашення податкового боргу з ПДВ.

Відповідно до п. 21 «Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» для перерахування надміру зарахованих коштів платника з його електронного рахунку до бюджету ДФС надсилає Держказначейству реєстр, на підставі якого протягом п'яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов'язань. Держказначейство здійснює відповідне перерахування.

Крім цього, п. 25 Порядку № 569 встановлено, що розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ та сплата передбачених штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунку до відповідного бюджету.

Таким чином, сплата платником ПДВ податкових зобов'язань, визначених ним в уточнюючому розрахунку, поданому за попередні звітні періоди, а також штрафних санкцій за заниження податкових зобов'язань може здійснюватись:

  • безпосередньо з поточного рахунку такого платника до відповідного бюджету;
  • з електронного рахунку платника за його заявою, поданою у складі податкової декларації з ПДВ, у сумі, яка перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до такої поданої декларації.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!