В Україні триває кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, яка розпочалась 1 січня та триватиме до 1 травня. На питання, які цікавлять пересічних громадян щодо отримання податкової знижки нам відповів начальник ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м.Києві Михайло Маковецький.

Михайле Миколайовичу чи має право на податкову знижку фізична особа за своє навчання та навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення?

     Згідно з пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

 

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!