Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Випадки застосування додаткової митної декларації та вимоги до її оформлення

   Фахівці столичного управління Міндоходів нагадують, що відповідно до статей 259 і 260 Митного кодексу України у разі подання попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до Митного кодексу України, подати до територіального органу Міндоходів додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку (ч. 1 ст. 261 Митного кодексу України).

   У разі відсутності інформації, необхідної для визначення числових значень складових митної вартості товарів, яка стане відомою після випуску товарів у вільний обіг та сплати роялті, ліцензійних платежів, інших складових вартості, які визначаються залежно від обсягів продажу або прибутку від продажу, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 180 днів з дати випуску товарів (ч. 2 ст. 261 Митного кодексу).

   У разі якщо значення ціни товару в зовнішньоекономічному договорі визначається за формулою і на дату декларування невідомі, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 90 днів з дати випуску товарів (ч. 3 ст. 261 Митного кодексу).

   Додаткова декларація подається до відповідного органу Міндоходів, яким була оформлена попередня, тимчасова або періодична митна декларація (ч. 4 ст. 261 Митного кодексу).

   Дозволяється подання однієї додаткової декларації до кількох попередніх, тимчасових або періодичних митних декларацій, що були оформлені одним органом Міндоходів в межах одного зовнішньоекономічного договору та одного митного режиму, за умови дотримання строків подання додаткової декларації, визначених відповідно до Митного кодексу України (ч. 5 ст. 261 Митного кодексу).

   Для оформлення додаткової митної декларації використовується митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій».
   Водночас заповнення додаткової митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа здійснюється відповідно до наказу Міністерства фінансів України 30.05.2012 № 651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684.

Версiя для друку