Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  В українки на «зеленому коридорі» оперативники Міндоходів вилучили ікону з ознаками старовини

   Напередодні Різдва Христового, співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів запобігли незаконному вивезенню з України об’єкту старовини.

   Стародавню ікону українка намагалась вивезти до італійського міста Тревізо через аеропорт «Київ» Жуляни, обравши для проходження митного контролю «зелений коридор». Образ Святого знаходився у її багажі без ознак приховування.

   Виявлена митниками ікона являє собою зображення Святого, виконане на дерев‘яній дошці розміром 13х18 см з явними ознаками старовини. Чий саме образ зображено та якого віку витвір мистецтва, як, власне, і її цінність, встановить мистецтвознавча експертиза.

   В ході опитування 42-річна пасажирка зазначила, що ікона належить їй на правах приватної власності, як така, що дісталась у спадок від матері. Про встановлені законодавством обмеження на переміщенні через митний кордон України предметів старовини, в тому числі і предметів релігійного культу, не знала. Ніяких дозволів на переміщення предметів, виготовлених понад 50 років тому, не мала.

   Самостійно обравши для проходження митного контролю «зелений коридор», жінка цим засвідчила про відсутність у неї предметів, які заборонені або ж обмежені до переміщення.

   Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України. Складено протокол про адміністративне правопорушення, ікону вилучено до рішення суду. 

   Тож, навіть сімейні реліквії і будь-яка приватна власність, які можуть становити культурну та/або історичну цінність підлягають обов‘язковому декларуванню та наданню відповідних дозволів на право їх переміщення через митний кордон України.

 

Версiя для друку