Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Удосконалення адміністрування ПДВ: формування податкового кредиту

Удосконалення адміністрування ПДВ: формування податкового кредиту

Фахівці Оболонської податкової інформують, що відповідно до змін, внесених до п. 198.6 ст. 198 та ст. 201 Податкового кодексу, за платниками податку – покупцями закріплено право формувати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих в ЄРПН, без необхідності отримання таких податкових накладних безпосередньо від продавця.

Крім того, платники податку можуть включати податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з мементу їх складання, а не лише у звітному періоді, в якому їх було складено чи зареєстровано в ЄРПН з порушенням термінів (до набрання чинності Законом України від 16.07.2015 р. № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» зазначений термін становив 180 календарних днів).

Також слід зазначити, що з урахуванням змін, внесених до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу, не дають права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту податкові накладні, які складено з порушенням порядку заповнення лише обов’язкових реквізитів, передбачених п. 201.1 статті 201 ПКУ.  

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку