КМДА Київська міська державна адміністрація


Про це нещодавно повідомив виконуючий обов’язки начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у місті Києві Сергій Потоцький.

За його словами, схема, за якою діяли зловмисники, була доволі заплутаною.

Встановлено, що посадовці одного із столичних ТОВ при ввезенні на територію України різноманітних товарів з Китаю здійснювали підробку супровідних документів, внаслідок чого їх вартість у рази зменшувалась, і, відповідно, значно скорочувалась сума ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету. Згодом, вже на території України товар нібито продавався «фіктивній фірмі» з «копійчаною» націнкою, а фактично він реалізовувався фізичним особам та підприємствам за готівку, в тому числі і за допомогою інтернет-ресурсів.

Внаслідок таких махінацій до бюджету держави не було сплачено понад п’ять з половиною мільйонів гривень податків.

Під час обшуків, які проводились в рамках кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах згідно ухвал суду, було виявлено та вилучено майже 1000 тон імпортованої оцинкованої сталі вартістю понад 8 мільйонів гривень, бухгалтерські та митні документи щодо реального руху товарів, а також 5 печаток та 3 штампи китайських підприємств, крім того, було вилучено печатку Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України з ознаками підробки.

Вилучені в ході обшуку товарно-матеріальні цінності визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні, в суді вирішується питання щодо накладення на них арешту та подальшої конфіскації в дохід держави.

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.