Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  У І півріччі поточного року видано понад дві тисячі ключів електронного цифрового підпису

Спілкування засобами електронного зв’язку стало нормою у фіскальних органах.

Паперова звітність, черги, відвідування податкової інспекції відходять у минуле.

Світовий досвід запровадження електронної податкової звітності показує всі переваги та ефективність даного виду удосконалення адміністрування податків та підвищення ефективності роботи всієї податкової системи.

Тож серед основних переваг представлення звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.

Необхідними умовами для платника податків, який виявив бажання подавати податкову звітність в електронному вигляді, є наявність:

–        комп’ютера з операційною системою Windows із доступом до мережі Інтернет;

–        спеціалізованого програмного забезпечення для формування, підписання та подання податкової звітності до органів ДФС;

–         чинних посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису посадових осіб, які підписують звітність, що слугує аналогом власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність, достовірність даних та ідентифікацію особи, яка відправила документ.

Так, за підсумками І півріччя поточного року 2 192 платники Оболонського району отримали електронні ключі. 

Щоб розпочати подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти Договір «Про визнання електронних документів» з контролюючими органами. Такий договір укладається в електронному вигляді за допомогою обраного платником податків програмного забезпечення (онлайн-сервісу) для підписання та подання електронної звітності.

Інформацію про безкоштовне програмне забезпечення, яке можна використовувати при формуванні та підписанні звітності та з повним переліком необхідних реєстраційних документів (зразками їх заповнення) для кожної категорії платників податків та іншою корисною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті АЦСК ІДД ДФС України http://acskidd.gov.ua.

Нагадаємо, що для отримання безкоштовного електронного ключа цифрового відпису можна звернутися в Центр сертифікації електронного цифрового підпису до ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві, каб. 130 (пр-т Героїв Сталінграду, 58).

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку