Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Туристи та гості Києва поповнили місцевий бюджет майже на 1 мільйон 800 тисяч гривень!

Фахівці Головного управління Міндоходів у м. Києві нагадують, що одним із важливих для наповнення місцевого бюджету податків та зборів, які встановлено Податковим кодексом України є туристичний збір. Статтєю 268 ПКУ, встановлено порядок адміністрування даного збору.

Наразі, платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які перебувають на території адміністративно територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення туристичного збору, та які отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Тобто, мешканці та гості міста, на території якого діє рішення про встановлення туристичного збору, які проживають у готелях, мотелях та інших закладах готельного типу, або, які винаймають щодобово для проживання квартири чи будинки і є платниками туристичного збору. Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до положень статті 268 ПКУ такий збір утримують та перераховують до бюджету не громадяни безпосередньо, а податкові агенти, які визначені рішенням сільської, селищної або міської ради.

Так, за січень – лютий 2014 року податкові агенти з туристичного збору сплатили до бюджету Києва 1 мільйон 795,7 тисяч гривень.

Разом з тим, нагадуємо, що фізична особа-підприємець, яка надає послуги з тимчасового проживання та виступає як податковий агент, має подавати декларацію з туристичного збору і сплачувати туристичний збір до територіального органу Міндоходів України за місцем реєстрації. Якщо ж така особа надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем свого проживання (реєстрації), то декларування і сплата туристичного збору здійснюються за місцем провадження такої діяльності.

Версiя для друку