Головна  →  субсидії

Порядок призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

 

 1. Нормативи споживання послуг.
 2. Як заповнити заяву та декларацію.
 3. Як надіслати поштою та адреси управлінь.
 4. Телефони гарячої лінії.
 5. Графік прийому громадян з питань призначення субсидій.
 6. Як визначається розмір субсидії?
 7. Зразок заяви та декларації 

 МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ 

З 01 травня 2018 року внесено зміни до порядку призначення субсидій (постанова КМУ від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»).

 З 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

1. Особи, у яких відсутні доходи, або їх доходи менше ніж розмір мінімальної заробітної плати;

2. Внутрішньо переміщені особи;

3. Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (дружина/чоловік та діти до 18 років);

4. Особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

5. Особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

6. Особи, які мають розділені особові рахунки

7. На загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як 30% соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

 

З 1 травня 2018 р. житлова субсидія не призначається якщо:

 1. Загальна площа житлового приміщення перевищує 120кв. метрів для квартири і 200кв. метрів для індивідуального будинку
 2. Будь-хто із складу домогосподарства або члени сім’ї має у своєму володінні транспортний засіб з дати випуску якого минуло менше 5 років.
 3. У складі домогосподарства або складі члена сім’ї особи, що досягли 18-річного віку у яких взагалі відсутні доходи або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не менше ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи –( непрацюючі громадяни).
 4. Будь-хто із складу домогосподарства або члени сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право властності на земельну ділянку, квартиру, будинок, транспротний засіб, будівельні матеріали та інши товари довгострокового вжитку на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.
 5. При наявності простроченої понад два місяці заборгованності з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

 1.     Кому призначається субсидія

 Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований і фактично проживає в житловому приміщенні.

За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, яка не зареєстрована, але фактично проживає у ньому на підставі договору оренди житла.

За рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, яка не зареєстрована, але фактично проживає у ньому без укладення договору оренди житла у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов господарства.

 2.Куди і як подаються документи

 З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання).

Документи для призначення субсидії можуть бути надісланідо місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою, або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису.

 -заява про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики;

-декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формою.

-довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів,  інформація  про  які  відсутня  у ДФС, Пенсійному  фонді  України,  фондах соціального страхування тощо і відповідно  до  законодавства  не  може  бути  отримана за запитом структурного  підрозділу  з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому Положенням;

-договір найму (оренди) житла, за наявності.

У разі коли документи подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.

3. Субсидія призначається за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

- на понаднормову площу житла збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;

-  за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім’ї) з дати випуску якого минуло менше 5 років;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах. Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. Таке рішення може бути прийнято лише щодо осіб, які  перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому контролюється оплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії;

- у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки. Товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

- за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян;

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих ( враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

З 01.08.2018 року Оболонське управління праці та соціального захисту населення приймає громадян із питань призначення субсидій за адресою: вул.Озерна, 18-А (каб. 137) за наступним графіком:

­  понеділок,  середа з 9.00 до 18.00 год.,

 

  вівторок, четвер з 14.00 до 18.00 год, 

  п'ятниця - з 9.00 до 13.00 год.

­  перерва на обід з 13.00 до 13.45

 тільки за попереднім записом за телефонами:  467-98-58

                                                                                  467-98-70

 

Нормативи споживання послуг щодо соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

Зміни до порядку призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, які набирають чинності з 1 травня 2015 року

Інформація про удосконалення порядку надання житлових субсидій

 

 

 

Версiя для друку