Головна  →  субсидії
Порядок призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

Рішенням Уряду з 01 травня 2021 року внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій (постанова КМУ від 14.04.2021 № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»).

З 1 травня 2021 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, у тому числі на наступний період.

Нові документи управління соціального захисту населення прийматиме протягом травня – вересня 2021 року. Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у цей період, призначається починаючи з травня 2021 року.

До уваги осіб, які отримують пільги на житлово-комунальні послуги – субсидія призначається з місяця звернення, якщо за цей місяць пільговиком не отримано пільгу.

ЗАЯВУ можна подати особисто (за попереднім записом), надіслати поштою, подати  в електронній формі через офіційний веб-сайт  Мінсоцполітики через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний державний веб- портал електронних послуг «Портал Дія».

В ДЕКЛАРАЦІЇ тепер потрібно вказувати:

 • наявність автомобілів, з дати випуску яких минуло менше 15 років;

 • наявність у власності осіб зі складу домогосподарства та членів їх сімей житлових приміщень (будинок / квартира);

 • витрати за останній рік, що перевищують 50 тисяч гривень;

 • інформацію про купівлю безготівкової, готівкової іноземної валюти, банківських металів на суму що перевищує 50 тисяч гривень за рік перед зверненням;

 • відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі понад 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (54 275 грн.).

Хто не зможе отримати субсидію за новими правилами з 1 травня 2021 року.

З урахуванням нових правил не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім'ї або складу домогосподарства:

 • має у власності більше, ніж одне житлове приміщення;

 • протягом року перед зверненням купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;

 • на момент призначення субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких  перевищує 100 тисяч грн.;

 • за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;

 • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);

 • не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією ДФС та Пенсійного фонду;

 • володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;

 • має заборгованість із аліментів.

Також субсидія не призначається, якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку. Якщо сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комунальні послуги понад 340 грн.

1.     Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований і фактично проживає в житловому приміщенні.

Субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, який не зареєстрований, але фактично проживає у ньому на підставі договору оренди житла.

Житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, який не зареєстрований, але фактично проживає у ньому без укладення договору оренди житла у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

2. Куди і як подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують фактичне проживання за адресою домогосподарства).

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою, або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису.

заява про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів,  інформація  про  які  відсутня  у ДФС, Пенсійному  фонді  України,  фондах соціального страхування тощо і відповідно  до  законодавства  не  може  бути  отримана за запитом структурного  підрозділу  з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому Положенням;

- договір найму (оренди) житла, за наявності.

У разі коли документи подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.

3. Субсидія призначається:

- на понаднормову площу житла збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах. Таке рішення може бути прийнято лише щодо осіб, які  перебувають у складних життєвих обставинах у разі, якщо виконано умови, передбачені підпунктом 3 пункту 14. Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб;

- за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян (340 грн), за умови погашення боргу або укладення договору реструктуризації;

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих ( враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном) за умови надання документів, що підтверджують непроживання особи за адресою домогосподарства.

Житлова субсидія надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку, чи виплачується йому готівкою через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання.

Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.

З 01.05.2021 року Оболонське управління соціального захисту населення приймає громадян із питань призначення субсидій за адресою: вул.Озерна, 18-А  за попереднім записом:

попередній запис за телефонами:  467-98-58; 467-98-70

адреса для поштових відправлень: 04209, м.Київ, вул. Озерна, 18-а, відділ субсидій

Запитання-відповіді щодо нового механізму призначення та нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги можна ознайомитись за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/20100.html

Як визначається розмір субсидії?

 

 

 

Версiя для друку