Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  Київська місцева прокуратура №5 м. Києва  →  Столичні міліціонери за незаконні перевірки бізнесу відповідатимуть у суді – Прокуратура

Прокуратура Оболонського району Києва відкрила кримінальне провадження за фактом перевищення своїх службових повноважень працівниками міліції під час перевірки салону краси «Єва» (ч. 1 ст. 365 КК України «Перевищення влади або службових повноважень»).

         Обставини справи:

         У ході прокурорської перевірки, проведеної в Оболонському РУ ГУМВС України в м. Києві, встановлено, що в міліцію звернувся підприємець – власник салону краси «Єва», котрий скаржиться на протиправні дії працівників відділудержавної служби по боротьбі з економічними злочинами (ВДСБЕЗ).

         Як з’ясувалося, у січні три працівника ВДСБЕЗ прийшли в салон краси та вимагали документи у підприємця.

Оскільки правоохоронці не надали направлення на перевірку та не показали будь-яких документів щодо підстав її проведення, підприємець відмовився  виконувати їх незаконні вимоги.

Після цього міліціонери стали погрожувати проблемами, які вони створять для підприємця.

 Наступного для ці ж три міліціонери повторно прийшли до салону краси та на їх усну вимогу підприємець таки надав їм копію договору оренди приміщення, у якому знаходиться салон краси, та копії паспортів усіх працівників.

 

Отримані копії документів міліціонери використали в якості матеріалів перевірки та на їх підставі незаконно відкрили кримінальне провадження за фактом вчинення підприємцем кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство».

Додатково:

Відомості про кримінальне правопорушення стосовно трьох працівників Оболонського райуправління міліції внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Звернення підприємця витребувано з міліції та долучено до матеріалів досудового розслідування.

Розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим прокуратури Оболонського району Києва.

 

         Нагадаємо, що у прокуратурі Оболонського району Києва постійно діє телефон «гарячої лінії» 464-96-02, за яким можна звернутися до прокуратури з приводу незаконного втручання в підприємницьку діяльність та тиску з боку органів державного контролю та міліції.

 

Прес-служба прокуратури

Оболонського району міста Києва

Версiя для друку