Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Справляння єдиного внеску з сум допомоги по вагітності та пологах

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що з липня минулого року сума допомоги по вагітності та пологах включається до бази нарахування єдиного внеску.

Так, Законом України від 14.05.2013р. №231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсій» внесено зміни, зокрема, до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набрали чинності з 01.07.2013р. Із зазначеної дати суми допомоги по вагітності та пологах є базою нарахування єдиного внеску.

Враховуючи те, що до 01.07.2013р. єдиний внесок на суму допомоги по вагітності та пологах не нараховувався, та відповідно до ст.58 Конституції України, якою визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, сума допомоги по вагітності та пологах, нарахована за період до набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсій» (до 01.07.2013 р.), не є базою нарахування єдиного внеску. 

Якщо листок непрацездатності по вагітності та пологах було відкрито до 01.07.2013р., то сума допомоги за цей період не є базою нарахування єдиного внеску. Сума допомоги, розрахована після 01.07.2013р., включається до бази нарахування єдиного внеску.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку