Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Спадщину від батьків чи одного з членів подружжя не оподатковуємо

Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відтак, спадкоємці першого ступеня споріднення декларацію про майновий стан і доходи не подають.

Нагадаємо, нормами підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Разом з тим, громадянин, котрий отримав спадщину від члена сім’ї, що не належать до першого ступеня споріднення, зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи і сплатити 5 % податку на доходи фізичних осіб від вартості успадкованого.

Якщо майно успадкувала дитина-сирота від члена родини другого ступеня споріднення, але їй виповнилося 18 років, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %. По досягненню повноліття, тобто 18 років, особа, котра мала статус дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, втрачає його.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Версiя для друку