Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Щодо перереєстрації фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та які бажають зареєструватись у м. Києві

На сьогодні в умовах дестабілізації ситуації в АР Крим та місті Севастополі Міністерством юстиції України видано наказ від 14.03.2014р. №525/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичної особи - підприємця», який зареєстровано в Мін’юсті 17.03.2014р. за № 358/25135.

Зазначеним наказом передбачено, що суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території АР Крим та в м. Севастополі, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання мають право звернутися до будь – якого державного реєстратора України поза межами АР Крим та м.Севастополя.

Перелік документів, необхідний для проведення зазначеної реєстрації, визначення статтею 45 Закону, а саме: заповнення реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу – підприємця та документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу – підприємця.

При цьому слід зазначити, що документи, які подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, можуть надаватись особисто, надсилатися поштою або шляхом видачі їх під розписку за зверненням уповноважених представників суб’єктів господарювання щодо обов’язковості подальшої передачі державному реєстратору за новим місцем проживання фізичних осіб – підприємців.

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу – підприємця здійснюється за процедурами, передбаченими статтею 43 Закону для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Відповідно до ст. 43 Закону строк державної реєстрації фізичної особи – підприємця не повинен перевищувати два робочі дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи – підприємця зобов’язаний передати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України повідомлення про проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця для взяття фізичної особи – підприємця на облік (п. 5 ст. 43 Закону). Більш детальна інформація щодо проведення реєстрації та перереєстрації фізичних осіб – підприємців розміщена на веб-сайті Державної реєстраційної служби України (ДРСУ.gov.ua).

Взяття на облік фізичної особи – підприємця органами державної податкової служби здійснюється відповідно до пп. 6.1 п. 6 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011р. № 1588.

Після взяття на податковий облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцезнаходженням/місцем проживання.

Інформацію про реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) за новим місцезнаходженням/місцем проживання Ви можете дізнатися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki).

 

Версiя для друку