Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Щоб уникнути подвійного оподаткування військовим збором підприємець повинен надавати контрагенту відповідні документи

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПКУ) платником військового збору є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерелом їх походження в Україні, а об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 розділу ІV ПКУ.

Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пункт 163.1 статті 163 розділу ІV ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ.

Так, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, про що і зазначено у пункті 177.8 статті 177 розділу ІV ПКУ).

Отже, враховуючи викладене вище, суб’єкт господарювання при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримує військовий збір за умови надання такою особою копії документа, що підтверджує її реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

 

 

Версiя для друку