Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Різні дати відвантаження та отримання товарів покупцем

Різні дати відвантаження та отримання товарів покупцем.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу до податкового кредиту належать суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів послуг.

Згідно з п. 198.2 цієї статті датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів із банківського рахунку платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником товарів/послуг.

Відповідно до ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. При цьому переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку, тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки.

Отже, постачальник втрачає, а покупець набуває право власності на товари, які постачаються на дату їх відвантаження постачальником (безпосередньо покупцю чи перевізникові), якщо інше не передбачено умовами договору.

Водночас п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу.

Таким чином, платник податку — покупець має право на нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, на дату відвантаження товару постачальником за умови наявності складеної та зареєстрованої належним чином в ЄРПН податкової накладної, але не раніше дати складання такої податкової накладної за умови її своєчасної реєстрації в ЄРПН або дати іі реєстрації, якщо таку реєстрацію здійснено з порушенням встановленого терміну.

Оскільки дата відвантаження товарів постачальником і дата їх отримання покупцем можуть бути різними залежно від умов договору, з метою визначення дати виникнення права на формування податкового кредиту покупцем таких товарів слід враховувати момент набуття права власності за договором

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку