Продаж автотранспортних засобів

Платник податків має намір продати легковий автомобіль та мотоцикл безпосередньо в сервісних центрах МВС України у присутності адміністраторів, причому договір нотаріально не посвідчуватиметься. Чи потрібно в даному випадку сплачувати податки і подавати декларацію?

 

Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна встановлено ст. 173 Податкового кодексу. Згідно з п. 173.1 дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Тобто, при продажу протягом року одного легкового автомобіля та одного мотоцикла об’єкт оподаткування у платника податків не виникає. Дохід, отриманий платником від продажу протягом звітного року двох та більше тиких об’єктів рухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу (абзац другий п. 173.2 ст. 173 Кодексу).

Відповідно до пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

При цьому обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок (п. 179.1 ст. 179 Кодексу).

Оскільки продаж автотранспортних засобів передбачається здійснювати за посередництвом юридичної особи (сервісних центрів МВС України) без нотаріального посвідчення договорів, то платник податків, у якого виникають зобов’язання щодо сплати податків, не звільняється від обов’язку подання декларації за наслідками звітного податкового року. Якщоу платника податку об’єкт оподаткування не підпадає під оподаткування, декларацію подавати не потрібно.

 

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!