КМДА Київська міська державна адміністрація


За не оприбуткування готівки підприємця оштрафували у 5-ти кратному розмірі на суму 3,5 мільйони гривень

Такий випадок трапився нещодавно, коли до фахівців столичного управління Міндоходів надійшов лист від одного з підрозділів ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, в якому йшлось про можливі порушення податкового законодавства столичним підприємцем Е. За даною інформацією була розпочата позапланова перевірка фінансово-господарської діяльності вказаної особи.

Під час перевірки було встановлено, що підприємець Е. перебуваючи на загальній системі оподаткування займався оптовою торгівлею та посередництвом в торгівлі сухофруктами та горіхами.

Сплачуючи фіксований податок, спритник перевищив гранично допустиму суму валового доходу у 119 тисяч гривень та не задекларував суму перевищення - 80,5 тисяч гривень, з якої не сплатив податок у сумі понад 9 тисяч гривень. Наступне порушення, яке було виявлено, стосується посередницької діяльності шахрая: він уклав угоди з ознаками фіктивності на реалізацію товарів та отримав готівкою майже 700 тисяч гривень, забувши її оприбуткувати.

За результатами перевірки ФОП Е. донараховано податків та застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 3,5 мільйони гривень.

Не погодившись з рішенням перевірки спритник подав заяву до Окружного адміністративного суду м. Києва. Суд своєю постановою відмовив підприємцю в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Отже гроші до державної скарбниці йому доведеться сплатити.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.