Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Про застосування РРО у разі надання послуг із перекладу

«При здійсненні розрахунків за надані послуги з перекладу фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої зобов’язана з 01.07.2015 р. застосовувати РРО згідно з вимогами Податкового кодексу та Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Водночас у разі здійснення розрахунків за надані послуги з перекладу через банківські установи виключно у безготівковій формі такий суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО».   

Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до підпункту 296.10 статті 296 Кодексу та  зазначено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Одночасно у абз. 13 та 14 підпункту 110 розділу І Закону передбачено, що ці зміни набирають  чинність для  платників  єдиного  податку третьої групи з 01.07.2015 року а для платників єдиного  податку другої  групи з 01.01.2016 року.

Пунктом 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках передбачених даним Законом, із застосування зареєстрованих у встановленому порядку РК.

Таким чином, при здійсненні розрахунків за надані послуги з перекладу фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої зобов’язана з 01.07.2015 р. застосовувати РРО згідно з вимогами Податкового кодексу та Закону № 265. Водночас у разі здійснення розрахунків за надані послуги з перекладу через банківські установи виключно у безготівковій формі такий суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО.   

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку