Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Про використання РРО при наданні послуг з проектування

Відповідно до ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно з п. 1 ст. 3 вказаного Закону суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У зв’язку зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до п. 1 ст. 9 Закону № 265/95-ВР, застосування РРО при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності є обов’язковим.

Таким чином, при здійсненні розрахунків за надані послуги з проектування науково – дослідний та проектний інститут землеустрою зобов’язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону про РРО. Водночас у разі здійснення розрахунків винятково через банківські установи РРО не застосовується.

 ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку