Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Про укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску фізичною особою, яка працює на підприємтсві, що знаходиться на території проведення АТО, якщо роботодавець не нараховує їй доходів та відповідно не сплачує єдиний внесок?

Частиною першою статті 10 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено перелік платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Пунктом 94 розділу VIII Закону про ЄСВ установлено, що платники єдиного внеску, визначені статтею 4 цього Закону, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, наведеним у статті 2 Закону України від 02.09.2014 р. № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася АТО, розпочата відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 р. №405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону про ЄСВ, на період з 14.04.2014 р. до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Таким чином, фізична особа, яка працює на підприємстві, є найманою особою, тобто підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, тому незважаючи на той факт, що роботодавець не нараховує їй доходів та відповідно не сплачує єдиний внесок, оскільки перебуває на території проведення АТО, вона не має права укладати договір про добровільну сплату єдиного внеску.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!