Головна  →  Адміністрація  →  Структура  →  Управління праці та соціального захисту населення  →  Іформація 2  →  Про реалізацію Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»

4 липня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закону України за №410 - VII “Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (набув чинності з 28.07.2013 року).

Зазначеним Законом підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною - інвалідом підгрупи А з 50 % до 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Прожитковий мінімум становить

-         для дітей віком до 6 років з 1 січня – 972 гривні, з 1 грудня – 1032 гривні;

-         для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 1210 гривень, з 1 грудня  - 1286 гривень.

Для проведення перерахунку розміру надбавки на догляд за дітьми-інвалідами підгруп А, які були раніше визнані дітьми - інвалідами ( без зазначення підгрупи) необхідно оформити новий медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років. Право на встановлення дітям-інвалідам підгрупи А розглядається лікарсько-консультативним комісіями дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини –інваліда.

Надбавка а догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично  здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

 

Версiя для друку