КМДА Київська міська державна адміністрація


Нещодавно перший заступник начальника ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Володимир Шелест провів «круглий стіл» для представників бізнесу. На даному заході обговорювалося питання щодо податку на додану вартість та прогресивні зміни даного напрямку.

Володимир Петрович повідомив присутніх ще на початку зустрічі, що у 2014 році строк камеральної перевірки платників із позитивною податковою історією, що є невід’ємною процедурою відшкодування податку на додану вартість, скорочений до 5 календарних днів від дня подання податкової декларації з ПДВ, а для інших платників цей строк становить 30 календарних днів.

Крім того, в наступному році для платників ПДВ запрацює система електронного адміністрування цього податку, яка запроваджена Законом України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».

За словами першого заступника, прогресивні зміни даного напрямку, внесені до Податкового кодексу України, зроблять адміністрування ПДВ зручнішим і прозорим. Нова система електронного адміністрування дозволить відшкодовувати податок на додану вартість експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж тепер. Також буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. Крім того, що дуже важливо, підвищиться прогнозованість сплати податку на додану вартість до державного бюджету.

В свою чергу представники бізнесу висловили думку, що дані зміни спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесового середовища та призведуть до поліпшення

умов ведення бізнесу та подальшого покращення здійснення підприємницької діяльності платників податків.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. КиєвіПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.