Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Про можливість обрання новоствореною юридичною особою ставки єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ

Про можливість обрання новоствореною юридичною особою ставки єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ

 

Відповідно до підпункту 298.1.2 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України (далі ПКУ) зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої, зокрема, для четвертої або шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Згідно з пунктом 293.3 статті 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

для четвертої групи платників єдиного податку:

3 відсотки доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;

5 відсотків доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку;

для шостої групи платників єдиного податку:

5 відсотків доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;

7 відсотків доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку на додану вартість у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми (300 тис. грн.), вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість, реєстраційна заява подається згідно з пунктом 183.7 статті 183 ПКУ не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

 Також відповідно до пункту 183.5 статті 183 ПКУ особи у разі добровільної реєстрації можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку на додану вартість, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Отже, новостворена юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість (четверта група – 3%; шоста група – 5%), у разі здійснення реєстрації платником податку на додану вартість.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку