КМДА Київська міська державна адміністрація


Податкова соціальна пільга — це можливість платника податків (громадянина) зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати. Сума, на яку зменшується загальний місячний оподатковуваний дохід, визначається як відсоток прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отримати податкову соціальну пільгу мають лише робітники, заробітна плата яких в 2014 році не перевищує 1710 грн. в місяць (в кожному році дана сума розраховується окремо за формулою: прожитковий мінімум, діючий для працездатної особи на 1 січня даного року помножений на коефіцієнт 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.).

Оскільки прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2014 рік становить 1218 грн., то протягом поточного року розмір податкової соціальної пільги становить 609 грн., тобто 50%.

Якщо заробітна плата перевищує встановлений граничний розмір, податкова соціальна пільга не надається.

Зазначена пільга може бути отримана лише за одним місцем роботи і нарахована з дня подання офіційної письмової заяви платником.

Необхідно зазначити, що податкова соціальна пільга не застосовується до заробітної плати, яку робітник отримує одночасно із стипендією, що виплачується з бюджету.

Нагадаємо, що надання податкової соціальної пільги передбачено ст.169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. КиєвіПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.