Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Помилково сплачений авансовий внесок

У січні 2016 р. помилково було сплачено авансовий внесок з податку на прибуток. Чи потрібно відображати його суму у додатку ЗП декларації з податку на прибуток?

Статтею 10 Закону від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток. Це означає, що починаючи з 01.01.2016 р. щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств вже не сплачуються. Тому сплачені у січні 2016 р. авансові внески не потрібно відображати у декларації з податку на прибуток, оскільки у карт­ці особового рахунку платника помилково сплачена сума авансового внеску обліковується як надміру сплачені кошти з цього податку. Таку переплату можна врахувати в наступних звітних періодах при сплаті податкового зобов’язання або скористатися правом, передбаченим ст. 43 Податкового кодексу, на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Версiя для друку

Я Ð?Ð?Ю Ð?РÐ?Ð?Ð?!