Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Подбайте про свій соцільний захист та право на гідну пенсію

Фахівці Оболонської податкової інспекції акцентують увагу громадян, що легалізація заробітної плати є одним із важливих і пріоритетних завдань, яке знаходиться на постійному контролі в органах Державної фіскальної служби.

Працівники, які неофіційно одержують заробітну плату, є заручниками самих себе. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “у конвертах” позбавляє їх соціального захисту та права на гідну пенсію. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Тому, самі громадяни мають стати на захист своїх конституційних прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Варто зазначити, що у особи, яка офіційно не отримує заробітну плату, відсутні соціальні гарантії, передбачені для працівника:

– право на відпустку, зокрема – додаткову та без збереження зарплати, відпустку з вагітності та пологів;

– право на оплату листа непрацездатності;

– право на скорочений робочий день, тиждень, якщо він працює в шкідливих умовах;

– право на достроковий вихід на пенсію, якщо він працює в шкідливих умовах;

– право не працювати у вихідний та святковий день;

– право не залучатися до наднормових робіт без власного бажання;

– право на охорону праці;

– право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

– право на гарантії за колективним договором.

Також у громадянина не нараховується стаж роботи, від якого залежить пенсійне забезпечення.

Шановні громадяни! Якщо з Вами не оформлені трудові відносини, Ви отримуєте заробітну плату в розмірі меншому, встановленого законодавством рівня, або ж Вам виплачують заробітну плату в «конвертах», повідомляйте про такі факти органи фіскальної служби.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Версiя для друку