Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Податковий контроль: право самозайнятої особи на заперечення до акта перевірки

Податковий контроль: право самозайнятої особи на заперечення до акта перевірки

Фахівці Оболонської податкової нагадують, що пунктом 86.7 ст. 86 Податкового кодексу платнику податків надано право у разі незгоди з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, надати свої заперечення до контролюючого органу протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях).

Водночас Податковим кодексом не обмежено право само зайнятої особи, її уповноваженої особи та/або представники брати участь у розгляді заперечень, про що така само зайнята особа зазначає у запереченнях.

У разі якщо платник податків виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника про місце і час проведення розгляду. Повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочі дні до дня їх розгляду.

Згідно з п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу керівник відповідного контролюючого органу (або уповноважений ним представник) бере обов’язкову участь у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки, які є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки. 

 ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку