Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Підприємство здійснює господарські операції з нерезидентом (Угорщина)

Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є господарські операції що впливають на об'єкт оподаткування платника податку, що здійснюються:

  • з пов'язаною особою - нерезидентом.
  • через комісіонерів-нерезидентів при здійсненні зовнішньоекономічних господарських операцій з продажу товарів (пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу).

На сьогодні чинним є розпорядження Кабінету міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 977-р «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України». Слід зауважити, що Угорську Республіку до цього Переліку не включено.

Підпунктом 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 та 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом. визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, операції з поставки обл аднання, які здійснюються з контрагентом-нерезидентом (Угорська Республіка), який не зареєстрований у державі (на території), що включена до Переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, вважатимуться контрольованими лише у випадку, якщо такий нерезидент є пов'язаною особою або комісіонером та якщо річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний (податковий) рік та обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків).

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку