Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ

У Києві на обліку Міндоходів перебуває 21,7 тисяч приватних підприємців-пенсіонерів

Головне управління Міндоходів у м. Києві звертає увагу, що відповідно до Закону про ЄСВ фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.

Проте, відповідно до частини 4 статті 4 Закону про ЄСВ фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отож, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Водночас за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

За інформацією органів статистики, за підсумками 2013 року у Києві налічується 747 тисяч громадян, які отримують пенсійні виплати. Поряд з цим, на обліку столичного управління Міндоходів наразі перебувають 21,7 тисяч фізичних осіб-підприємців віком 60 років і старше.    

Версiя для друку