Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  Київська місцева прокуратура №5 м. Києва  →  Перевірка у сфері інвестування щодо цільового використання коштів інвесторів на будівництво житлових будинків

Прокуратурою Оболонського  району м. Києва проведено перевірку у сфері інвестування, що є одним з пріоритетних напрямків роботи прокуратури м. Києва, зокрема щодо цільового використання коштів інвесторів на будівництво житлових будинків по вул. П. Дегтяренка, 22 в м. Києві.

Перевіркою  встановлено, що рішенням Київської міської ради від 24.06.2004 року № 339/1549 громадській організації «Кредитна спілка військовослужбовців України (далі–ГО «КСВУ») передана у короткострокову оренду строком на 5 років земельна ділянка по вул. П. Дегтяренка, 22 в м. Києві, площею 2,9 га для будівництва житлових будинків.

У 2002-2005 роках між ГО «КСВУ» та фізичними особами-інвесторами укладені інвестиційні договори на участь у пайовому будівництві, в результаті чого залучено коштів інвесторів на загальну суму 8 540 779,57 грн.

В подальшому, керівництвом ГО «КСВУ» передано функції замовника будівництва об’єктів інвестування акціонерному товариству закритого типу «ДВК» (далі - АТЗК «ДВК»), та перераховано залучені кошти інвесторів в сумі 8 540 779,57 грн. на рахунок АТЗТ «ДВК» для проведення розрахунків з підрядними організаціями.

Однак, керівництвом АТЗТ «ДВК» грошові кошти фізичних осіб - інвесторів на суму 8 540 779, 57 грн., які залучені для будівництва житлових будинків по вул. П. Дегтяренка, 22 в м. Києві, не спрямовані на будівництво вказаних будинків, а витрачені головою правління АТЗТ «ДВК» не за цільовим призначенням.

За результатами проведеної перевірки 14.03.2012 року прокуратурою району порушено кримінальну справу відносно голови правління АТЗТ «ДВК», у зв’язку з розтратою ввіреного майна, що заподіяло матеріальні збитки фізичним особам-інвесторам в особливо великих розмірах, за ознаками злочину, передбаченого  ч. 5 ст. 191 КК України.

Проведення досудового слідства доручено слідчому прокуратури району.

Прокурор Оболонського району                                                     Андрющенко Олег Олександрович

Версiя для друку