Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Особливості адміністрування збору за спеціальне використання лісових ресурсів у 2014 році

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві звертає увагу платників, що статтею 7 розділу I Закону України від 19 грудня 2013 року № 713-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків", яка набрала чинності з 1 січня 2014 року, ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів визначені підпунктами 331.1 та 331.2 статті 331 Кодексу, викладені в нових розмірах і у порівнянні з діючими у попередньому році вони збільшені у 2 рази.

Порядок обчислення та сплати Збору в 2014 році залишився незмінним.

Відповідно до пункту 334.1 статті 334 Кодексу базовий податковий (звітний) період для Збору дорівнює календарному кварталу.

Лісокористувачі щокварталу складають розрахунок Збору наростаючим підсумком з початку року за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 21.12.2012 № 1404, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за № 172/22704, та подають його контролюючому органу за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за винятком:

- лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків збір вноситься в каси суб'єктів лісових відносин, які їх видають:

а) фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;

б) лісокористувачів (крім фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується збір (з 01.01.2014 - 1218 грн.);

- лісокористувачів з іншої області, які сплачують збір повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.

Про надходження суми збору в касу суб'єкта лісових відносин, що видає спеціальні дозволи, у спеціально заведеній книзі робиться запис і лісокористувачеві видається квитанція. Одночасно в лісорубних та лісових квитках робиться позначка про сплату збору в касу (зазначаються номер і дата квитанції про сплату).

Лісокористувачі сплачують збір у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

Збір сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми збору, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум збору, сплачених до отримання лісорубних та лісових квитків в каси суб'єктів лісових відносин, які їх видають.

При отриманні дозволу в поточному році (або донарахуванні суми збору) після чергового строку сплати збору лісокористувачі сплачують усі суми збору за строками, що минули.

Граничними термінами подання Податкового розрахунку та сплати податкових зобов'язань зі Збору є за:

-        2013 рік: 10 лютого та 19 лютого 2014 року відповідно;

-        I квартал поточного року: 12 травня та 20 травня 2014 року відповідно;

-        півріччя поточного року.: 11 серпня та 19 серпня 2014 року відповідно;

-        три квартали поточного року: 10 листопада та 19 листопада 2014 року відповідно;

-        2014 рік: 9 лютого та 19 лютого 2015 року відповідно.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку