КМДА Київська міська державна адміністрація


Оскільки порядок нарахування і сплати єдиного внеску визначено винятково Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» N 2464-VI від 08.07.2010 р., то під час нарахування єдиного внеску слід керуватися частиною другою ст. 9 цього Закону, якою визначено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування виплат, на які згідно із цим Законом нараховується єдиний внесок.

Водночас частиною четвертою ст. 9 Закону про ЄСВ передбачено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Отже, здійснюючи нарахування єдиного внеску на суми лікарняного за дні тимчасової непрацездатності, які припадають на періоди 2015 р., слід застосовувати розмір єдиного внеску, що діє на момент нарахування, тобто 22%. При цьому утримання із сум нарахованого лікарняного не здійснюється.

 

ДПІ у Оболонському районі ГУ ДФС у м. КиєвіПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.