Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Орендував власну автостоянку через довірену особу

Нещодавно фахівцями Головного управління Міндоходів у м. Києві була проведена планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності  публічного акціонерного товариства «Л», що займається ремонтом та обслуговуванням транспортних засобів, з питань дотримання  вимог податкового законодавств.

Під час перевірки була виявлена схема по ухиленню від сплати податків, а саме: товариство уклало договір із приватним підприємством «Д», щодо здачі в оренду земельної ділянки, для стоянки службового автотранспорту підприємства. Придбання даних послуг стало можливим за умови передачі майна (яке фактично є власністю  ПАТ «Л»)  в управління Договір був укладений таким чином, що господарська операція з надання послуг стоянки автомобілів на власній території не була спрямована на отримання прибутку, та не пов’язана з господарською діяльністю підприємства. Перевірка не отримала доказів нотаріального засвідчення державної реєстрації договору на право управління майном, що є обов’язковим згідно з вимогами Цивільного кодексу України

Тобто, корисний ефект від придбання  вищевказаних послуг відсутній, оскільки вони не вплинули на обсяг операцій з подальшого продажу товарів (робіт, послуг), та фактично не пов’язані із веденням господарської діяльності  товариства.

Винахідливе підприємство порушило вимоги Податкового кодексу України завищивши валові витрати на загальну суму понад 2 мільйони гривень.

Після розгляду справи у суді порушник сплатив зобов’язання з податку на прибуток та з податку на додану вартість із штрафними санкціями в сумі понад 1 мільйон гривень.

Версiя для друку