Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Оподаткування доходів виплачених нерезиденту у вигляді фрахту

Оподаткування доходів виплачених нерезиденту у вигляді фрахту

Відповідно до пп. 14.1.260 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України фрахт – це винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна чи транспортного засобу (їх частин) для:

- перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами;

- перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

Згідно з пп. 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6% у джерелах виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому:

- базою оподаткування є базова ставка такого фрахту;

- особою, уповноваженою справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб’єктом спрощеної системи оподаткування.

Базова ставка фрахту – це сума фрахту, включаючи витрати з навантаження, розвантаження, перевантаження та складування (схову) товарів, збільшена на суму витрат за рейс судна або іншого транспортного засобу, сплачуваних (відшкодованих) фрахтувальником згідно з укладеним договором фрахтування (пп. 14.1.12 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

 ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку