Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Операції з контрагентом, який має місцезнаходження в АР Крим

Операції з контрагентом, який має місцезнаходження в АР Крим

Особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України визначено Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», згідно з п. 5.2 ст. 5 якого взаємовідносини між особами, що мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та особами, що мають податкову адресу на іншій території України, є КО згідно зі ст. 39 Податкового кодексу.

Засади визначення операцій контрольованими встановлено підпунктами 39.2.1 та 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу.

Юридична особа, яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюється з метою оподаткування до нерезидента (п. 5.3 ст. 5 Закону № 1636-VII). Територію ВЕЗ «Крим» не включено до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Отже, господарські операції з особою, яка має податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», визнаватимуться контрольованими згідно зі ст. 39 Податкового кодексу лише у випадках, якщо така особа є пов'язаною із платником податків відповідно до норм пп. 14.1.159п. 14.1 ст. 14 Кодексу або якшо така особа є комісіонером у зовнішньоекономічних господарських операціях з продажу товарів з одночасним дотриманням критеріїв, установлених пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

Версiя для друку