КМДА Київська міська державна адміністрація


   «По деклараціям з податку на додану вартість, поданих платниками міста Києва у грудні 2013 року, під критерії автоматичного відшкодування ПДВ не потрапили 156 підприємств столиці, якими задекларовано до повернення суму в 91,7 мільйона гривень», – повідомила начальник Головного управління Міндоходів у м. Києві Ірина Носачова.

   За словами Ірини Вікторівни, щонайменше 30 підприємств не отримали у автоматичний спосіб близько 5,5 мільйона гривень відшкодування ПДВ через низький середній рівень заробітної плати найманих працівників, який, згідно з критеріями Податкового кодексу України, має у два з половиною рази перевищувати мінімальний встановлений законодавством рівень (наразі – не менше 3045 гривень).  

   Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року строк камеральної перевірки платників із позитивною податковою історією, що є невід’ємною процедурою відшкодування податку на додану вартість, скорочений до 5 календарних днів від дня подання податкової декларації з ПДВ, для інших платників цей строк становить 30 календарних днів.

   До платників із позитивною податковою історією  відносять платників податків які впродовж попередніх 36 послідовних місяців відповідали таким критеріям:

-  відсутність анульованого свідоцтва ПДВ;

-  своєчасність подання звітності по ПДВ;

-  відповідність критеріям для автоматичного відшкодування в періоді

подання заяви про повернення від’ємного  значення.

   Підтвердження статусу платника податків з позитивною історією щомісячно проводиться в автоматичному режимі, відповідно до Методичних рекомендацій постанови Кабміну України від 25.01.2012 року № 73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податків на додану вартість уважається таким, що має позитивну податкову історію».

   Платників податків що претендують на отримання автоматичного відшкодування ПДВ перевіряють згідно з Порядком визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання такого відшкодування, затвердженим наказом Міндоходів № 781 від 10.12.2013р.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.