Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Обов’язкове складання акцизних накладних

Змінами, внесеними Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України, уточнено випадки, в яких акцизні накладні обов’язково складаються платниками податку на обсяги пального, зокрема:

  • використаного для власного споживання;
  • реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, установлених ст. 229 ПКУ, якою передбачено нульову ставку акцизного податку залежно від напрямів використання підакцизних товарів.

Також установлено обов’язок виробника пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно) складати акцизну накладну на обсяги такого пального.

Для пального, яке відвантажується на умовах, установлених ст. 229 ПКУ:

  • акцизні накладні можуть бути виписані в межах ліміту квот, установлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального (п. 232.3 ст. 232 ПКУ);
  • у заявках на поповнення обсягу залишку пального сума акцизного податку не зазначається, тобто для такого пального сума акцизного податку не є обов’язковим реквізитом такої заявки (пп. «з» пп. 232.4.1 п. 232.4 ст. 232 ПКУ) і, відповідно, попереднього перерахування сума цього податку до бюджету не потребує.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Версiя для друку